הדף בטעינה

על המילה רטרו

בתשובות באתר

פסיפס של תמונות מחפצי וינטג'

וינטג'

WP_Post Object
(
  [ID] => 9996
  [post_author] => 5
  [post_date] => 2015-05-20 13:57:33
  [post_date_gmt] => 2015-05-20 10:57:33
  [post_content] => המונח וינטג' (vintage) שייך ביסודו לעולם היין. הוא מציין עונת בציר וכן יין משובח מבציר מסוים. לאחרונה המונח רווח בתחום האפנה, וכן בתחומים אחרים כגון ריהוט ואספנות רכב. בהקשרים אלו הכוונה לפריטים שאינם עתיקים אך הם לפחות בני כמה עשורים – בעיקר פריטים של מעצבים ויצרנים ידועים מן העבר.

מוצרי וינטג' נקנים בדרך כלל בחנויות "יד שנייה", אך יש גם פריטי וינטג' לא משומשים הנושאים את תווית היצרן. המונח סגנון וינטג' מתייחס למוצרים חדשים שסגנונם מחקה פריטים מן העבר. במשמעות זו משמש גם המונח רטרו.

 

הוועדה למילים בשימוש כללי דנה במציאת חלופה למילה וינטג' ופנתה לציבור הגולשים בבקשה להציע הצעות. בהמשך התרחב הדיון גם למילה רטרו.

מן ההצעות שעלו בתגובות הגולשים ובדיוני הוועדה: נוֹשָׁנוֹת (על פי עַתִּיקוֹת וברמיזה לביטוי 'ישן נושן'), הָיֹה הָיָה, מִשֶּׁכְּבָר, עָבָרוּ. כן עלה הרעיון לקבוע את הצמד יָשְׁנָה (וינטג') וחָזְרָה (רטרו) – במשקל המילה אָפְנָה.

בסופו של דבר לא הצליחה הוועדה להגיע לכלל הסכמה, והמונחים וינטג' ורטרו הוסרו מסדר היום. למעוניינים בחלופה עברית הוועדה ממליצה להשתמש במילים קיימות כגון יָשָׁן, של פעם תמורת וינטג'; כמו פעם, בסגנון של פעם, חוֹזֵר ("אפנה חוזרת") תמורת רטרו.
  [post_title] => וינטג'
  [post_excerpt] => הוועדה למילים בשימוש כללי דנה במציאת חלופה למילה וינטג' ופנתה לציבור הגולשים בבקשה להציע הצעות. בהמשך התרחב הדיון גם למילה רטרו. ואולם לא נמצאה חלופה מוסכמת והוחלט להמליץ למעוניינים להשתמש במילים קיימות כגון יָשָׁן, של פעם.
  [post_status] => publish
  [comment_status] => closed
  [ping_status] => closed
  [post_password] => 
  [post_name] => %d7%95%d7%99%d7%a0%d7%98%d7%92
  [to_ping] => 
  [pinged] => 
  [post_modified] => 2015-06-04 07:25:14
  [post_modified_gmt] => 2015-06-04 04:25:14
  [post_content_filtered] => 
  [post_parent] => 0
  [guid] => http://ahl.org.il/?p=9996
  [menu_order] => 0
  [post_type] => post
  [post_mime_type] => 
  [comment_count] => 0
  [filter] => raw
)

הוועדה למילים בשימוש כללי דנה במציאת חלופה למילה וינטג' ופנתה לציבור הגולשים בבקשה להציע הצעות. בהמשך התרחב הדיון גם למילה רטרו. ואולם לא נמצאה חלופה מוסכמת והוחלט להמליץ למעוניינים להשתמש במילים קיימות כגון יָשָׁן, של פעם.
המשך קריאה >> המשך קריאה >>